Video İçeriklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Açıklamaya başlamadan önce Video içerik nedir? konusuna kısaca göz atalım.

Video içerik, hedef kitleye iletmek istediğimiz mesajı "hareketli ve sesli görseller" ile destekleyerek vermemizi sağlayan dikkat çekici görsel çalışmalar olarak tanımlanabilir. Bir dahaki yazımızda bu konuya detaylıca değiniriz ama şimdi konumuza dönelim.

1.Doğru İçerik Sizi Başarıya Ulaştırır

Hero: Viral içeriklerdir.

Hub: İzleyicilerin ilgi alanlarını göre oluşturulan ve düzenli aralıklarla yayınlanan video içerikler.

Hygiene: Bir konu/marka/ürün hakkında araştırma yaparken hedef kitlenin karşısına çıkacak bilgi verici video içerikler.

Markanız için video içerik çalışmaları oluştururken "doğru içerik" ile hedef kitleye ulaşmak için bu iç unsurdan birini ya da birilerini tercih edebilirsiniz.

2.Video Süresini İçeriğe Göre Planlayın

Hazırladığınız video içeriğin "amacı ne? hedef kitlesi kim? nasıl bir geri dönüş bekliyoruz?" gibi sorulara cevap verdikten sonra videonun süresiyle ilgili planlamanızı yapın.

3.Videonun İlk Üç Saniyesinde Hedef Kitlenin Dikkatini Çekin

Mesajınızı hedef kitleye ulaştırmak/bilgilendirmek için oluşturduğunuz video içeriğin ilk 3 saniyesi mutlaka ilgi çekici olsun. Unutmayın ki kullanıcının dikkatini ilk saniyelerde çekebilirseniz videonun geri kalanını da izleyecektir.

4.Video İçeriğin Duygusu Olsun

Hedef kitleyi harekete geçirmek ve aksiyon almak için duygulara odaklanın, onlarda uyandırmak istediğiniz hissi yaratın. Böylece kullanıcı içeriği benimseyecek ve share butonuna basacaktır.

" Video içerik oluşturken dikkat edilmesi gerekenler " hakkında daha fazlasını öğrenmek ve alanında uzman bir ajans ile çalışmak için bize e-posta yollayabilir  hello@videofabric.net ya da likteki sayfadan mesaj bırakabilirsiniz www.videofabric.net/iletisim