Video İçerik Oluşturmadan Önce Hedef Kitlenizi Tanıyın; İnsanların video içerik çalışmalarına olan ilgisi aslında televizyonun icadı olarak bilinen 1926 yılında başlamıştır ve günümüzde de ilgi artarak devam etmektedir.

Geçmiş dönemlerin en popüler görsel iletişim aracı olan televizyon günümüzde yerini mobil, dizüstü ve masaüstü cihazlara bırakmaya başlamıştır. İletişim araçlarının popülerliği değişse de; değişmeyecek tek şey insanların videolara olan ilgisi olacaktır.

Peki doğru video içeriğini oluşturmak, insanların ilgisini çekmek ve amaca ulaşmak için hedef kitle ne kadar önemli? 

Hedef kitlenizi iyi tanıyın, kimlere ulaşacağınızı mutlaka araştırın.

İçeriğinizi oluşturmadan önce markanıza, anlatacağınız konuya, içeriğe uygun hedef kitleyi belirlemelisiniz. Kimlere hitap edeceğinizi bilmeniz ve içerikleri hedef kitleye göre hazırlamanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde hedef kitleyle bağlantılı olmayan videolar üretmek videonun izlenme oranını düşürüp videonuzu intihara sürükleyecektir.

Örneğin Youtube mecrası için video çalışması üreteceksiniz, hedef kitleniz de Z kuşağı ise bu videoları eğlenceli bir anlatımla süsleyebilir böylece genç kitlenin ilgisini daha kolay ve etkili bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Genç hedef kitle için videolarda animasyon, dinamik yazı karakterleri, canlı renkler kullanmak; yaş ortalaması yüksek olan hedef kitle için de kısa, net ve ciddi bir anlatım tarzı benimsemek başarılı bir video çalışması oluşturmanızı sağlayacaktır.

Video İçerik Oluşturmadan Önce Hedef Kitlenizi Tanıyın ve hedef kitleye uygun oluşturulmuş içerik çalışmaları ile markanızı hedefe ulaştırmak istiyorsanız, hello@videofabric.net adresinden bizimle iletişime geçebilir ya da likteki adresten mesaj bırakabilirsiniz www.videofabric.net/iletisim