Video İçerik Her Şeydir; İçerik pazarlamasında, her geçen gün daha da popüler hale gelen video marketing, şu an en güçlü içerik pazarlama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

İçerik pazarlamacılarının hedefinin bir ürünü satmaktan ziyade, ilham verici yöntemlerle hedef kitleye ulaşmak olduğunu düşündüğümüzde, videonun hedef kitleye ulaşmada güçlü bir araç olduğunu görebiliyoruz.

Video içerikleri hedef kitleye nasıl ulaştırabiliriz?

Yaşadığımız dijital çağda markalar ürün, hizmet ve mesajlarını dijital ortamlarda sunarak, sosyal medya kanalları ile hedef kitlesine ulaştırıyor.

Video içerikleri hedef kitleye ulaştırmanın en etkili araçları da Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanalları olarak karşımıza çıkıyor.

Video marketing, bir markanın bilinirliğinin artması, hedef kitleye ulaşması açısından, etkili bir pazarlama yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir.

Markanızın ya da ürünün hedef kitlesine uygun olarak hazırlanmış, hikayesi olan, algı değiştirmeyi amaçlayan bir video içerik ile hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz.

İnternet kullanıcıların sayısının her geçen gün daha da artmasıyla TV izleyicilerinin sayısında hızlı bir ivmeyle, düşüş yaşanmaya başlanmıştır.

İnternetin gelişimiyle paralel olarak mobil telefon kullanımının artması ile sosyal kanallar aracılığıyla yayınlanan video içerikler, hedef kitle tarafından zaman ve mekandan bağımsız olarak izlenmektedir.

Kısaca mobile uygun boyutlandırılmış ve revize edilmiş video içerikler ile hedef kiteleye anında ulaşarak, markanın bilinirliğini de arttırabilirsiniz.

TV reklamı ve internet reklamı arasındaki izlenme farklarını ve video marketingin markalar için olan önemini gelin detaylıca inceleyelim.

TV’de herhangi bir dizi, program izlerken reklam arasında neredeyse hepimiz, kanalı anında zaplayıp, reklamları görmezden gelmeyi tercih ediyoruz.

Zamanımızın çoğunu mobil telefonlarımıza bakarak geçirirken, markaların sunduğu videoları, görmezden gelmek bir hayli zorlayıcı oluyor.

Üstelik ilk 3 saniyede dikkat çeken bir video içerik hazırladıysanız, kullanıcının dikkatini çekerek izlenme ve tıklanma oranlarınızı arttırabilirsiniz.

Video içeriklerde kullanılan müzik ya da ses ile kişinin beyninin duygusal merkezini uyandırabildiğinizi biliyor musunuz?

Hedef kitlenin neyi duymasını, hissetmesini, görmesini istiyorsanız bir sese ya da müziğe sahip video içerik, pazarlama hedeflerinize ulaşmada, kısa ve etkili bir yöntem olarak karşınıza çıkıyor.

Uzmanlara göre, videonuz müşterinin ilgisini kaybetmeyecek kadar kısa ve anlatmak istediğiniz şeyi anlayacakları kadar uzun olduğu zaman, size daha büyük etki sağlıyor. Ayrıca istatistiksel olarak da video pazarlama yapan pazarlamacıların, diğerlerine oranla %49 kar ettiği biliniyor.

Eğer bir fotoğrafın bin kelimelik değeri varsa; bir videonun ne kadar değerli olduğunu siz düşünün.

Sosyal medya hesaplarımıza girdiğimizde ya da herhangi bir görsel içerikte karşımıza çıkan videolar, başarılı bir video marketing örneğidir.

Video marketing çalışması ile hedef kitle markaya, ürüne ve hizmete daha çok inanır ve ilgilenir. Çünkü insanlar genellikle duyduğuna değil, gördüğüne inanmayı tercih etmektedir.

Böylece müşterinin güvenini kazanma açısından çok etkili bir yol olarak karşımıza çıkan video marketing ile müşteri ve marka arasında bir güven inşaa etmiş olursunuz.

Ne olduğunuz ve ne söylediğiniz arasında köprü kurmanızı sağlayan video içerik sayesinde hedef kitle videonuzu izledikten sonra, size tercih ettiğinde ona gerçek bir şeyler sunun. Böylece hedef kitlenin güvenini kazanarak, onu müşteriye dönüştürür ve sizinle mutlu olmasını sağlamış olursunuz.

Unutmadan söyleyelim, “böylece müşterininin size başkalarına da tavsiye etmesini sağlamış olursunuz.”

Dikkat çekici, insanlara fayda sağlayan, kaliteli bir video içeriğin erişim ve etkileşim oranları da yüksek olacağı için hem markanın hem de videonun popülaritesi de artacaktır. Böylece hedef kitlenizdeki potansiyel müşterilere ulaşmanız daha da kolaylaşacaktır.

Video İçerik Her Şeydir; Siz de dikkat çekici, hikayesi olan video içerikler ile markanızı video marketingde bir adım öne geçirmek istiyorsanız, hello@videofabric.net adresinden bizimle iletişime geçebilir ya da linkteki adresten mesaj bırakabilirsiniz www.videofabric.net/iletisim