TikTok tarafından duyurulan yeni oynatma listesi özellikleri

TikTok tarafından duyurulan yeni oynatma listesi özellikleri

Geçtiğimiz günlerde TikTok , kullanıcılarının video temaları yaratmasına olanak sağlayacak yeni oynatma listesi özelliğini duyurdu. Oynatma listesi özelliği sayesinde içerik üreticiler kendi profillerinde belirledikleri konuları öne çıkarabilirler. IGTV ile benzerliklere sahip olan özellik sayesinde, ilgili içeriğe tek bir akışta erişmek kolaylaşacaktır.

TikTok oynatma listesi özelliği nedir?

Oynatma listesi özelliği sayesinde, izleyenler belirli videolara çok daha kolay erişebilecekler. Tiktok videosu izleyenler, aynı konseptteki videoları bulmak için diğer videoları izlemek zorunda kalmayacaklar.

blank

Bahsedilen oynatma listesi özelliği sayesinde Tiktoker’lar aynı konseptteki videolarını bir arada tutabilecekler. Tiktok izleyenler olarak, beğendiğimiz videoları tek bir seferde izlemek için güzel bir fırsat olacak.

TikTok’un global kullanımında daha yoğun olarak tercih edilen bu özelliği Türkiye’de şu an biraz daha kısıtlı. TikTok’un oynatma listesi özelliği sadece belirli içerik üreticilerine tanımlanmış durumda. Globalde ise bu özellik her geçen gün daha popüler şekilde kullanılıyor.

Oynatma listesi özelliği ne fayda sağlıyor?

“Oynatma Listesi” özelliği ile Instagram’ın öne çıkan hikayeler özelliğinin birbirine benzediğini fark etmeniz mümkün. Tiktoker’lar, videolarını belirli bir düzende tutmanın yanı sıra TikTok’da daha fazla işbirliği sağlayacakları yeni bir alana da sahip oldular.

Bu özellik sayesinde, içerik üreticiler TikTok’da markalarla iş birliği alanlarını genişletebilirler ve belirli markaları profillerinde sabit tutarak markanın daha fazla etkileşim almasına fayda sağlayabilirler. TikTok‘da 3 Milyondan fazla takipçisi bulunan Uğur Yaman’ın Huawei ile yaptığı işbirliğini sayfasında sabit tutması da bunun bir örneği.

blank

TikTok oynatma listesi özelliği nasıl kullanılır?

Türkiye’de TikTok moderasyon ekibinin organizasyonu ile kullanılan bu özellik tüm içerik üreticilerinin kullanımına açıldığına aşağıdaki basit adımları takip ederek edinilen işbirliklerini veya belirli oynatma listelerini düzenleyebilecekler.

#1 Bir İşletme veya Creator TikTok hesabınız olduğundan emin olun.

#2 TikTok anasayfada “Ben” simgesine dokunun ve profilinize gidin.

#3 Videolar sekmenizin (varsa) altındaki “Videoları oynatma listelerine göre sıralayın” istemine dokunun.

#4 Oynatma listeniz için bir başlık ekleyin (15 karakter uzunluğa kadar).

#5 Hangi videoların seçilen oynatma listesi koleksiyonuna ekleneceğini seçin.

#6 Oynatma listenizde hangi videoların yer alacağını seçtikten sonra, videolarınızın görüneceği sıraya karar verin.

Related Posts
Video Fabric Fırsatlardan haberdar olmak ve yeni yazıları takip etmek için bildirimlerini aç :)
Dismiss
Allow Notifications