Marka Hikayelerinin Gücünü Keşfedin

Marka Hikayelerinin Gücünü Keşfedin

Duyduk duymadık demeyin! Marka Hikayelerinin Gücünü Keşfedin

Instagram Hikayeler’in günlük aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmış durumda ve tabii ki de buna paralel olarak “hikayelerin etkileşim gücü” hızlı bir ivme ile artmaya devam ediyor.

Instagram Hikayeler’i sosyal medya pazarlama stratejinize dahil ederek; markanız için etkili bir iletişim aracı olarak kullanmak ister misiniz? Instagram Hikayeler’in etkileşim oranını arttırmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte inceleyelim.

1. Sorular çıkartması ile kullanıcı geri bildirimleri alın.

Instagram hikayelerinizde “sorular” çıkartmasını kullanarak, kullanıcıların markanızla ilgili görüş ve önerilerini öğrenebilirsiniz. Gelen cevapları da yine hikayelerinizde paylaşarak ve hatta onları yanıtlayarak kullanıcılarınıza değerli olduklarını hissettirebilirsiniz.

Sorular çıkartması aracılığıyla sorularınıza yanıt veren ya da gelecek yanıtları merak eden kullanıcılar; marka profilinizi sık sık ziyaret edecektir. Hikâyelerinizi incelemek için profilinizi ziyaret eden kullanıcılar sayesinde “profil ziyareti” verilerinizde artış yaşanacaktır.

 

2. Anket çıkartması ve emoji slider ile kullanıcı tepkilerini ölçün.

Instagram’ın hikayeler alanında sunduğu anket ve emoji slider çıkartması ile markanızı bir adım öne geçirecek noktaları keşfedebilir ve kullanıcıların markayla ilgili görüşlerini, tercihlerini eğlenceli yöntemlerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu çalışmaların sonuçları doğrultusunda, kullanıcılara çözüm sunacak yeni hikâye içerikleri de oluşturma fırsatı elde etmiş olursunuz.

Anket sonuçlarını öğrenmek için kullanıcıların profilinizi sık sık ziyaret edeceğini ve mesaj aracılığıyla sizinle iletişime geçmek isteyeceğini de unutmayın.

 

3. Geri sayım çıkartması ile etkinlik ya da yarışma süreleriyle ilgili bilgi verin.

Yakın bir zamanda Instagram Hikayeler alanına eklenen “geri sayım” çıkartması ile yarışma ve etkinlik gibi organizasyonlarınızla ilgili kullanıcılarınıza süre bilgisini eğlenceli yöntemlerle verebilirsiniz. Geri sayım çıkartmasının yer aldığı hikâyeyi profilinize sabitleyerek kullanıcıların profili sık sık ziyaret etmesini ve hikâyeyi yeniden görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

 

4. Birbirinin devamı olan hikâye içerikleri paylaşın.

Birbirinin devamı niteliğinde olan hikâye içerikleri ile takipçilerinizin ilgisini çekin. Kullanıcılarda merak uyandıracak; onlara çözüm ve öneri sunduğunuzu hissettirecek faydalı içerikler sunun. Kendisine gerçekten çözüm sunduğunuzu ve fayda sağladığınızı hisseden kullanıcı bir sonraki hikayenizi kaçırmamak için profilinizi sık sık ziyaret edecektir. Hikayelerinize direkt mesaj ile yanıt vererek sizinle mutlaka iletişime geçmek isteyecektir.

 

5. Daha fazlası için yönlendirmesini kullanın.

Kullanıcıların dikkatlerini istediğiniz yöne çekmek ve onları hikayenizde uzun süre tutmak için ne yapmaları gerektiğini mutlaka söyleyin. “Daha fazlası için yukarı kaydır, daha fazlası profilde, daha fazlası bir sonraki hikâyede” gibi söylemleri GIF çıkartması ile destekleyerek vurgulamak istediğiniz noktayı işaret edebilirsiniz.

Daha fazlası yönlendirmeleri ile kullanıcıların profil ziyareti gerçekleştirmesini, web sitesini ziyaret etmesini, ilgili posta yorum ya da like bırakmasını sağlayabilirsiniz.

 

Siz de Instagram Hikayeler’i ve Marka Hikayelerinin Gücünü Keşfedin etkili bir iletişim aracı olarak konumlandırmak için hello@videofabric.net adresinden bizimle iletişime geçebilir ya da buradaki linkten mesaj bırakabilirsiniz www.videofabric.net/iletisim

Related Posts
Fırsatlardan haberdar olmak ve yeni yazıları takip etmek için bildirimlerini aç :)
Dismiss
Allow Notifications