Takipçi Sayısı Artışını Sağlayacak Yöntemler

Takipçi Sayısı Artışını Sağlayacak Yöntemler

Instagram’da takipçi sayısı artırmak sosyal medya iletişimi konusunda en çok tercih edilen sosyal medya mecraları arasında bulunan Instagram’da markaların en çok önem verdiği noktalardan biri de hiç kuşkusuz “yüksek takipçi sayısı” olmuş durumdadır.  

Daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen, etkileşim oranını arttırmak isteyen markalar için Instagram takipçi sayısı artışı sağlayacak yöntemleri inceleyelim.

1. Yarışma ve çekiliş düzenleyin: Takipçi sayısını arttırmanın en hızlı yöntemlerinden biri yarışma ve çekiliş düzenlemektir. Kullanıcıları harekete geçirecek ve markaya uygun kurgular planlayıp; hesabı takip et, arkadaşını etiketle vb. kuralları da ekleyerek takipçi sayısı artışı sağlayabilir.

2. Etiket kullanın: Hedef kitleyle iletişim kurmak ve markayı etiket aramalarında ön plana çıkarmak için markaya ve içeriğe uygun doğru anahtar kelimeler belirlenmeli ve bunları hashtag olarak ekleyerek kullanıcıların marka hesabını fark etmesi sağlanabilir.

3. Kullanıcılara fayda sağlayan içerikler sunun: Kullanıcılara fayda sağlayacak, onların hayatına dokunacak içerikler sunarak, kullanıcıların “takip et” butonuna dokunması sağlanabilir. Takipçi sayısını arttırmanın önemli yöntemlerinden biri de kullanıcılara fayda sağlayan içerikler sunarak dikkatlerini çekmektir.

4. Markanız hakkında paylaşımda bulunan kullanıcılara etkileşim sağlayın: Markanıza ait anahtar kelimeleri takip edin ve bu etiketler aracılığıyla paylaşımda bulunan kullanıcıların paylaşımlarını beğenin ya da yorum da bulunun. Markanızı görünürlüğünü katkıda bulunarak yeni takipçilerin hesabınızı takip etmesini böylece takipçi sayısı artışı sağlayabilir.

5. Instagram Hikayeler’i aktif olarak kullanın: Instagram Hikayeler’in günlük aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaşmış durumdadır. Instagram’ın hikayeler alanında sunduğu çıkartma, anket, test vb. özellikleri kullanıp ya da kullanıcıların ekran görüntüsü alıp kişisel hesaplarında paylaşmalarını sağlayacak içerikler sunarak potansiyel takipçilerin hesabı fark etmesi sağlanabilir.

6. Influencer iş birliği gerçekleştirin: Takipçi sayısının artışına katkıda bulunan etkili yöntemlerden biri de influencer iş birliğidir. Influencer kişilerin marka hakkında paylaşımda bulunmasını sağlamak için onlara ürün gönderimi yapılabilir ya da çeşitli etkinlik, çalışma gerçekleştirilebilir.

Instagram’da takipçi sayısı artırmak için hello@videofabric.net adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ya da linkten mesaj bırakabilirsiniz. www.videofabric.net/iletisim

Related Posts
Video Fabric Fırsatlardan haberdar olmak ve yeni yazıları takip etmek için bildirimlerini aç :)
Dismiss
Allow Notifications