Influencer projesi yaratırken dikkat edilmesi gereken 3 önemli nokta

Influencer projesi yaratırken dikkat edilmesi gereken 3 önemli nokta

Influencer’lar ile yapılan iş birlikleri artık neredeyse her markanın gündeminde yer alıyor. Markalar ürünlerinin tanıtımı için influencerlara güveniyorlar. Markaların influencerlarla yaptıkları tanıtım faaliyetleri kapsamında gerek satış arttırıcı gerek marka bilinirliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar etkili olmaktadır.

Peki influencer seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir? Doğru influencer marketing kampanyaları ile markanızı ileri taşımak mümkün mü?

Influencerlar ile yapılan iş birlikleri gün geçtikçe etkisini arttırmakta. Influencer marketing projeler ise hedef kitle ile kurduğu bağ sayesinde geleneksel medya yöntemlerini geride bırakıyor. Peki, yüksek bütçeli influencer marketing projeleri oluştururken hangi noktalara dikkat etmeliyiz ?

#1 Influencer seçimi yaparken markanızın tarzı ile uyumlu olmasına dikkat edin

Her ne kadar “reklamın iyisi, kötüsü olmaz” gibi geleneksel düşünce yapısı hakim olsa da günümüz pazarlama stratejilerinde durum farklı. Seçmiş olduğunuz influencer’ın bir tarzı ve bir uzmanlık alanı olması ürün kalitenizi de etkilemektedir. Örneğin, markanız sürdürülebilir ürün satışı gerçekleştiriyorsa, tarzı ve takipçi kitlesi markanızla uyumlu influencerları seçmeniz gerekir.

Uygun içerik üreticilerin seçimini yaparken profesyonel araçları kullanarak analiz yöntemine başvurabilirsiniz.

#2 Markanız hakkında yapılan paylaşımların organik görünmesine özen gösteriniz

Pek çok marka sahibi, ürün tanıtımı için en göze çarpan özellikleri tanıtım metninde geçirmekten yanadır. Ne yazık ki, influencerlar için aynı durum geçerli değildir. İçerik üreticiler tarafından tanıtım amacıyla paylaşılan içerikler de samimiyet ve doğallık ön planda olmalıdır. Paylaşılan videonun doğru mesajı vermesi için içerik üreticilere güvenmek ve kendi tarzlarıyla ön plana çıkmalarına izin vermek gerekir. Influencer’lar markalar için güçlü reklam yüzleridir.

Diğer bir taraftan, aynı ürünün, aynı gün içinde pek çok farklı tanıtım videosunun yayınlanması doğrudan reklam etkisi yaratır. Bu sebeple beklediğimiz olumlu etkiyi alamayabiliriz. Videoların zamanlama planlaması da çok önemlidir.

#3 Tüm dijital platformlarda olmak için planlama yapın

İçerik üreticiler olarak, hedef kitlenin genişliği ve etki alanı göz önünde bulundurulduğunda tek bir sosyal mecranın yetersiz kalacağını söyleyebiliriz. Bu sebeple, videolarınızın farklı dijital ortamlarda farklı içerik üreticiler tarafından yayınlanması algıyı olumlu yönde değiştirecektir.

Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. Bizi beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın! 🙂

Related Posts
Video Fabric Fırsatlardan haberdar olmak ve yeni yazıları takip etmek için bildirimlerini aç :)
Dismiss
Allow Notifications